O nás

Jak to začalo? 

Na počátku všeho byl nápad. Podpořit dobrou věc, zpomalit módu a vytvořit něco, co bude mít přidanou hodnotu. Jsme parta kamarádů, kteří se rozhodli bojovat proti fast fashion a proti průmyslu, který má k tomu férovému hodně daleko. Afrika je pro nás srdcovou záležitostí. Pro dva členy týmu je dokonce domovem.  Milujeme africkou kulturu, baví nás objevovat tamní život, příběhy ručně šitých doplňků i jejich autorů. A tak to všechno přinášíme i k vám.

Udržitelnost. Recyklace. Ekologie. 

V dnešní době nezbytné hodnoty. Díky tomu u nás najdete jen produkty, jejichž koupí přímo podpoříte africké výrobce a dopřejete jim lepší podmínky k životu. Většina našich produktů jsou recyklované kousky. Ze starých látek i nevyužitích odstřižků. Víme, kde naše produkty vznikají a kdo je vyrobil.

 

Jsme pro všechny 

Na své si u nás přijdou hlavně batůžkáři. A to nejen ti městští. Batohy značky Suave pochází z Keni, kde jsou šité výhradně z recyklovaných látek. Společně tak dáváme druhou šanci materiálu, který by pravděpodobně končil na skládce. Ponožky Afrisocks jsou oslavou africké barevné kultury. Vzor, který na ponožkách najdete, byl inspirovaný typickým vzorem s názvem Kente, který můžete najít na všech tradičních tkaninách v Ghaně. Seženete u nás i africký ikonický šátek Kikoi. Ten se tradičně váže jako sukně, ale použít ho můžete jako lehkou šálu nebo přehoz přes ramena. A dokonce i jako plážovou osušku. Fantazii se meze nekladou. 

 

Je to všechno? 

Ne. Máme toho mnohem víc. Objevte ručně vyráběné nákupní tašky ze sisalových vláken nebo potravinářských plastů. Mrkněte na dámské peněženky, městské batohy Luxaltra nebo elegantní kolekci značky Eden

Zpět do obchodu