Cesta za dobrodružstvím tam, kde jsme našemu batohu vdechli život

Je tomu už pár týdnů co jsme se vrátili z nejhezčího výletu v našem životě. Vyrazili jsme totiž do Keni, kde začal celý náš projekt. Naše zážitky si samozřejmě nemůžeme nechat pouze pro sebe a proto jsme se rozhodli se s vámi o ně podělit.

Nairobi - hlavní město Keni

Ale jaká by to byla cesta bez našeho vůbec prvního batohu, se kterým téměř před rokem vznikla původní myšlenka jak představit africkou módu také u nás v Čechách a na Slovensku.

Už při výstupu z letadla jsem měla velká očekávání a touhu vše vidět a poznat. No a jelikož ne všem se poštěstí tento pestrý kontinent vidět na vlastní oči, rozhodla jsem se, že vám ho touto formou přiblížím a pokusím se ukázat, jaká Keňa doopravdy je.

Hned na začátku naší cesty jsem si uvědomila, jak moc dokáže být africká kultura rozmanitá, půvabná a že ji tak v naší krajině vůbec nevnímáme. Keňa je totiž sama o sobě velmi originální a tak se na to se mnou pojďte podívat.


Půvabná a originální

A taková bezpochyby je! Ať už to je přírodou obklopující vás na každém kroku, místními lidmi s jejich obrovskou vstřícností, nebo vůní exotického jídla, které je cítit všude kolem. K vidění je tu toho tolik, že záleží pouze na vás, kam necháte své srdce a oči zavést.

V Nairobi naše cesta nebyla pouze dobrodružná, chtěli jsme se více poznat s našimi skvělými dodavateli, utužit s nimi osobní vztahy a strávit společně nějaký čas pro plánování dalších projektů, které vám představíme později. Ale aby to nebyla jenom práce ale taky zábava, navštívili jsme ta nejlepší místa na která jsme dostali doporučení jak od místních a kamarádů, tak i ta o kterých jsem už dlouhé roky snila. 


Sheldrick Orphanage, Nairobi Walk a Giraffe center

Sheldrick - neboli sloní sirotčinec. Bylo úžasné sledovat, jak se v této zemi starají o opuštěná zvířata. V Orphanage pomáhají sloní sirotkům, kteří bohužel ve volné přírodě zůstali sami, bez rodičů. Ať už kvůli pytlákům, proti kterým se naštěstí v posledních letech daří velmi dobře bojovat nebo jen proto že je prostě stádo opustilo. V této dobročinné organizaci o ně pečují a vychovávají z nich dospělé slony, kteří až vyrostou a jsou připraveni, vypustí je znovu do volné přírody. Na jejich webu se můžete dočíst víc informací o celém projektu a dokonce adoptovat sloního nebo nosorožčího sirotka.

V Giraffe center můžete strávit klidně celý den nebo dokonce přenocovat. V této unikátní rezervaci máte jedinečnou možnost se k žirafám přiblížit doslova na dotek. Při vstupu dostanete misku s granulemi a žirafy s nimi můžete krmit přímo z ruky. Tohle byl pro mě naprosto nezapomenutelný zážitek. Žirafa má totiž velmi dlouhý a slizký jazyk což jsem vůbec nečekala u tak krásného zvířete. Po úvodním zděšení to nakonec byla obrovská legrace a navíc se mi splnil jeden opravdu velký sen.

No a na závěr jsme si nechali Nairobi walk, což je velmi příjemná procházka lesem, kterou najdete na okraji hlavního města. Dala by se popsat jako taková “stezka v korunách stromů” jen s tím drobným rozdílem, že kolem můžete zblízka vidět všechna možná zvířata jako lvy, gepardy, hrochy, zebry a vlastně vše co si pod Afrikou můžete představit. S tím jak v dnešní době bohužel přibývá více a více ohrožených druhů zvířat jsou tyto oázy velmi dobrým způsobem jak se postarat o jejich ochranu. Chovatelé k nim mají blízký vztah a věřte, že s průvodcem má celá návštěva ještě větší kouzlo.


Návštevou hlavního města, ale naše dobrodružství teprve začalo. Strávili jsme zde krásné 4 dny, ale naše myšlenky už se začaly ubírat směrem k dalšímu objevování, které vám odhalíme už brzy v dalším článku.

Zpět do obchodu